Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Azerbeycan’da Yeniden Aliyev Dönemi

Azerbaycan halkı 2025’e kadar

Azerbaycan halkı 2025’e kadar ülkeyi cumhurbaşkanını seçmek için dün sandık başına gitti. 8 aday yarıştığı seçimlerden mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 86,09 oy alarak zaferle çıktı.

Azerbaycan Merkezi Seçim Komitesi Başkanı Mezahir Penahov, düzenlediği basın toplantısında, resmi olmayan sonuçlara göre, Aliyev’in oyların yüzde 86,09’unu alarak seçimi kazandığını duyurdu.

Penahov, Birleşik Azerbaycan Halk Cephesi Partisinin adayı Kudret Hasanguliyev’in oyların yüzde 3,4’ünü alarak ikinci, bağımsız aday Zahid Oruç’un ise yüzde 3,07 oyla üçüncü olduğunu belirtti.

ERDOĞAN’DAN TEBRİK TELEFONU

Seçime katılım oranı ise yüzde 74,51 olarak açıklandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefonla aradığı Aliyev’i, seçimi dördüncü kez kazanmasından dolayı tebrik etti.

Sonucun hayırlara vesile olması dileğinde bulunan Erdoğan, Aliyev’in tekrar cumhurbaşkanı seçilmesinin Azerbaycan’ın refahı, huzuru ve kalkınması kadar, bölgenin barış, güvenlik ve istikrarına da fayda sağlayacağını belirtti.