Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan İki Lider Tarafından Aranıp Tebrik Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğum gününde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından aranarak tebrik edildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, doğum günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sabah önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, ardından da Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü. Her iki liderin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğum günü vesilesiyle tebriklerini ilettikleri, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diledikleri kaydedildi.

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Ayrıca Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın ve Enfermasyon Servisi’nden yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Jeenbekov’un, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir doğum günü tebrik telegrafı çektiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Jeenbekov telegrafta, “Kırgızistan Cumhuriyeti, ikili ortak kültürel ve dini temellere dayanan Kırgız-Türk ilişkilerinin ilerlemesine ve gelişmesine bağlıdır. Bu vesile ile size sağlık ve başarı temennilerimi iletiyorum. Kardeş Türk halkının huzur ve esenliğini diliyorum” ifadelerini kullandı.