Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Macron Şimdide Ege’ye Dadandı

Daha önce birçok kez

Daha önce birçok kez ülkemizi hedef alıp eleştiren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, eleştirilere ve Türkiye karşıtı politikalarına hız kesmeden devam ediyor.Orta doğu ve Balkanlarda’da Ülkemize karşı Macron’un liderlik yaptığı Fransa’dan Yeni bir hamle daha geldiği ortaya çıktı.

Ege’de istikrarı hedef alan Yunanistan yönetimine Fransa’nın finansal kiralama yöntemiyle iki fırkateyn sağlayacağı belirtildi. Yunan Savunma Bakanı Vekili Fotis Kouvelis, katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin haberleri teyit ederek, “Fransa’nın finansal kiralama yoluyla bize iki fırkateyn sağlayacağı doğru, sonraki adım iki fırkateyn daha almak olacak” ifadelerini kullandı.

Kouvelis, kiralanacak FREMM sınıfı fırkateynlerin yaz ayları içerisinde Yunan donanmasına katılacağını belirtti.Macron yönetimindeki Fransa Yunanistan’a vereceği firkateynler ile Türkiye’ye yönelik hasım politikalarına bir yenisini daha eklemiş olacak.

Bilindiği üzere Yunanistan son dönemde, başta Kardak olmak üzere, Ege’deki adacık ve kayalıklara yönelik saldırgan politikalar izlemekte. Türk donanması ise 7/24 görev yaparak Yunanistan’ın Ege’deki hukuk dışı girişimlerine önlem almakta.