Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NATO’dan Türkiye’ye övgü

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye’nin Ukrayna’ya SİHA’larla önemli kapasite sağladığını söyledi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg …

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye’nin Ukrayna’ya SİHA’larla önemli kapasite sağladığını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Ukrayna’ya “SİHA’larla önemli kapasiteler sağladığını” söyledi.

CNN Türk canlı yayınında konuşan Stoltenberg, “Yapabileceğimiz her şeyi yapıp bu savaşı bitirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin girişimlerini takdir ediyorum. Başkan Putin’in bu savaşı bitirmesi ve askerlerini tamamen Ukrayna’dan çekmesi gerekiyor. Bu savaş Ukrayna’nın dışına taşmamalı” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşeceğni belirten Stoltenberg, “Moskova ve Kiev arasında büyük bir arabuluculuk görevi yürütülüyor. Ukrayna’ya destek sağlamalıyız. Türkiye de askeri ve ekonomik destek veriyor” ifadesini kullandı.

cnnturk.com’da aktarıldığına göre Stoltenberg, bütün müttefiklerden Rusya’ya yaptırım uygulamalarını beklediklerini ve bu konuyu Çavuşoğlu’na da ilettiğini söyledi ve “Türkiye burada kilit bir rol oynuyor. Türkiye önemli kapasiteler de sağlıyor Ukrayna’ya. SİHA’lar bu noktada önemli” diye devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesinin ardından partisinin MYK toplantısında, “denge politikasını” sürdürecekleri mesajını vermiş ve “işgale de, yaptırıma da karşıyız” değerlendirmesi yapmıştı.