Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Polonya Cumhurbaşkanından Gündemi Sarsacak Teklif

Beyaz Saray’da ABD Başkanı

Beyaz Saray’da ABD Başkanı Trump ile ortak basın toplantısı düzenleyen Polonya Cumhurbaşkanı Duda, ABD’nin ülkesinde askeri üs kurmasını istedi. Bunun için 2 milyar doları gözden çıkardıklarını açıklayan Duda, kurulacak askeri üsse “Trump Hisarı” ismi verilmesini önerdi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD’ye hareket eden Polonya Cumhurbaşkanı Andrej Duda, ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da ortak basın toplantısı düzenledi.

Yapılan görüşmede Trump’ın Polonya’ya askeri birlik ve teçhizat sevk etmesini isteyen Duda, ABD’nin kalıcı bir üs kurmasını ve bu üsse “Trump Hisarı” ismi verilmesini önerdi.

ABD’nin ülkesindeki olası varlığını “güvenliğin garantörü” olarak nitelendiren Polonya Cumhurbaşkanı Duda, “Bunun gerçekleşebileceğine inancım tam.” ifadesini kullandı.

Polonya’nın bu teklifini düşüneceğini ifade eden ABD Başkanı Trump ise, “Fakat Polonya, bunun bedelini ABD’ye ödemeli.” dedi.

Duda’nın Polonya’da kurulmasını istediği kalıcı askeri üs için ABD’ye 2 milyar dolardan fazla para teklif ettiğini söyleyen Trump, “Gerçekten varlıklı (zengin) ülkeleri koruma noktasında arzuluyuz.” ifadelerini kullandı.