Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Putin Olağan Üstü Silahı Açıkladı

Rusya lideri Putin, Federal

Rusya lideri Putin, Federal Meclis üyelerine yaptığı geleneksel yıllık konuşmasında, dünyanın her noktasını vurabilecek nükleer füze geliştirdiklerini duyurdu. Özellikle ABD’ye mesajlar veren Putin, “Ürettiğimiz yeni nükleer başlığın yolunu hiçbir füzesavar kesemez” dedi.

usya lideri Vladimir Putin, dünyanın neredeyse her noktasını vurabilecek füze geliştirdiklerini açıkladı. Putin, Federal Meclis’in üyelerine hitaben yaptığı geleneksel yıllık konuşmasında, “2017 sonunda yeni bir nükleer füze (RS-28 Sarmat) denedik, bu yeni füze dünyanın neredeyse her noktasına ulaşabilir” dedi. Rusya’nın başka hiçbir ülkenin sahip olmadığı füzeler geliştirdiğini söyleyen Putin, Rusya’nın cephaneliğinde, hiçbir füzesavarın tespit edip izleyemeyeceği, süpersonik (sesten hızlı) yeni bir silahı olduğunu da kaydetti.

Ayrıca Rusya Savunma Bakanlığı, Kazakistan’daki Sarı Şagan askeri poligonunda modernize edilen yeni bir füze savunma sistemini test etti. Savunma sisteminin isminin ne olduğu konusunda bilgi verilmedi, ancak deneme çalışmalarının başarıyla tamamlandığı, belirlenen hedefin başarıyla vurulduğu aktarıldı.

RUSYA’YI DİNLEMEDİLER

Rus lideri, ABD’nin çekildiği anti balistik füze anlaşmasına (ABMT) gönderme yaparak, Rusya’nın, bu anlaşmadan çekilmemesi için ABD’yi uzun süre ikna etmeye çalıştığını fakat bunun bir işe yaramadığını söyledi.

PENTAGON: HAZIRIZ

Putin’in açıklamasını değerlendiren ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White, “Ülkemizi ne olursa olsun savunmaya hazırız” dedi. White, açıklamanın kendilerini şaşırtmadığını da sözlerine ekledi.