Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye, Azerbaycan-Ermenistan görüşmesinden memnun

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in …

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in evsahipliğinde Brüksel’de gerçekleştirdikleri görüşmeyle açıklama yaptı.

ANKARA (İGFA) – Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın Brüksel’de yaptığı görüşmeden memnuniyet duyulduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İlham Aliyev ve Nikol Paşinyan’ın, 6 Nisan’da AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri görüşmede alınan, “İki ülkenin dışişleri bakanlarına barış anlaşması hazırlıklarına başlanması hususunda talimat verilmesi ve iki ülke arasında nisanın sonuna kadar ortak sınır komisyonu kurulması” kararlarının memnuniyetle karşılandığı belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti, bölgede barış ve istikrar ortamının sağlanması için yürütülen çabaları desteklemekte ve bu çabalara aktif katkı sağlamaktadır” ifadelerine yer verildi.