Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yatırım Finansman Katkılarıyla Yukademy ‘Temel Borsa Eğitimleri’ Başladı

Sermaye piyasalarının gelişimi için yatırımcı kalitesinin artması gerektiğine inanan Yatırım Finansman’ın katkı sağladığı Yukademy ‘Temel Borsa …

Sermaye piyasalarının gelişimi için

Sermaye piyasalarının gelişimi için yatırımcı kalitesinin artması gerektiğine inanan Yatırım Finansman’ın katkı sağladığı Yukademy ‘Temel Borsa Eğitimleri’ başladı.

Yatırım Finansman’ın katkılarıyla, Prof.Dr. Yusuf Kaderli’nin kurucusu olduğu Yukademy tarafından düzenlenen ‘Temel Borsa Eğitimleri’, ilk olarak, Ankara, Bursa ve İstanbul’da düzenlenen eğitim toplantılarıyla başladı.

Borsa ve sermaye piyasaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere açık olarak düzenlenecek Temel Borsa Eğitimleri sayesinde katılımcılara temel kavramlar, temel ve teknik analizle birlikte sermaye piyasasında yatırım yapabilecekleri birçok yatırım aracını yakından tanıma, bu araçlara yatırım yapabilmenin inceliklerini öğrenme fırsatı sunuluyor.

Eğitimler, 18-20 Mart’ta Aydın, 25-27 Mart’ta İzmir ve 13-15 Mayıs’ta Antalya’da devam edecek. Seminere başvurular, Yukademy üzerinden alınıyor.

Eryılmaz: “Gençlere ve ilgi duyan herkese finansal okuryazarlık kazandırıyoruz”

Yatırım Finansman Genel Müdürü Ömer Eryılmaz, “Türkiye’nin ilk aracı kurumu olarak mevcut müşterilerimize en üst düzeyde hizmet vermek kadar, sermaye piyasalarına ilgi duyan ancak bu konuda yeterince bilgi sahibi olmayan kesime de finansal okuryazarlık kazandırmak gibi bir sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Prof.Dr. Yusuf Kaderli’nin kurucusu olduğu Yukademy’nin Temel Borsa Eğitimleri’ne katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Eğitimlerle sermaye piyasalarında yatırım yapmak isteyen kişilerin farkındalık kazanmasını, yatırımcı tabanının geliştirilmesini ve korunmasını amaçlıyoruz. Bu yolla aynı zamanda ülkemizde sermaye piyasasının gelişimine sunduğumuz katkıyı da artıracağımızı düşünüyoruz. Ülkemizde 18-30 yaş arasında yaklaşık 13 milyon genç olduğu hesaplanıyor. Özellikle ülkemiz için büyük potansiyel taşıyan bu gençler arasından yatırım dünyasına kazandıracağımız yüz binler, sermaye piyasasının derinleşmesine mutlak katkı sunacaktır” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı