Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da otopark için ağaçların köküne asfalt döktüler!

Afyonkarahisar’da şehir merkezinde otopark

Afyonkarahisar’da şehir merkezinde otopark ve trafik sıkıntısı çözülemiyor. Lise arkasında yer alan caddede otopark çözümü için ağaçların köküne kadar asfalt dökülerek susuzluktan ölüme terk edilmesi tepkilere yol açtı.

İsteniş Hakan TÜPLEK / AFYONKARAHİSAR (İGFA) – Konut ve işyerlerinin kesişme noktalarından biri olan Afyon Lisesi arkasında günün her saati park yeri bulmak ve sıkışık trafikte ilerlemek başlı başına bir sorun oluyuor.

Geniş yolların olmayışı ve otopark sıkıntısı hem araç sürücülerini, hem de yayalara sıkıntı oluşturuyor. 

Afyonluları çileden çıkartan son olay da tam bu noktada yaşandı. 

OTOPARK İÇİN AĞAÇLARI ÖLÜME TERK ETTİLER

Afyon Lisesi arkasında yer alan caddede ise otopark çözümü için ağaçların köklerine kadar asfalt dökülmesi ve adeta ağaçların susuzluktan ölüme terk edilmesi tepkilere yol açtı.

Ağaç köklerinde su arklarının olmayışı nedeniyle az sayıda da olsa olan ağaçların su almadığı için önce kuruyacağı sonra da kesileceği düşünülüyor.

Su almadığı ve düzensiz gövde de gelişen ağaçların düşerek araçlara da zarar vermesi bir başka tehlike olarak görülüyor. 

Kentte yapılacağı duyurulan çok katlı otoparkların yapılmayışı, uzun süreli daha kentte otopark sorununun olacağına işaret ediyor.