Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başbakan’dan Flaş Açıklamalar

Yaptığı flaş açıklamalarla gündeme

Yaptığı flaş açıklamalarla gündeme oturan Başbakan Bin Ali Yıldırım,Dünyada çok yeni değişiklikler oluyor artık.Alın terinin yerini akıl teri konumlandırıyor.

Dünyanın yeni bir üretim düzenine girdiğini belirten Başbakan Bin Ali Yıldırım,Yaptığı bir açıklamada ise Yunanistan komşuluğunu dillendirdi.

”Bizim Bir İlimiz Kadar”

Ama netice itibari ile komşuyuz.Rahat durdukları sürece bir şey demeyiz ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, yurt dışı eğitim programında önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım’ın konuşmasından önce çıkanlar şöyle:

“AK Parti iktidarları boyunca eğitime verdiğimiz önem hepinizin malumu. Bu yılın bütçesinde de en büyük payı eğitime ayırmamız, verdiğimiz önemin en büyük göstergelerinden biri.

“Her öğrenci bizim büyükelçimizdir”

Ülkemize kabul edeceğimiz her öğrenci bizim büyükelçimizdir. Sadece bu yetmez. Özellikle yurtdışında çok daha etkin bir tanıtım kampanyası izlenmeli ve çok sayıda öğrencinin ülkemize gelmesi sağlanmalıdır düşüncesindeyim.

Son 16 yılda her alanda olduğu gibi eğitimde de baş döndürücü bir hızla önemli atılımlar gerçekleştirdik. İlköğretimde okuma oranı yüzde 100. Her iki lise öğrencisinden biri üniversiteye yerleşiyor.

“Kız öğrencilerin sayısı erkeklerden fazla”

Üniversitelerdeki kız öğrencilerimizin sayısı erkeklerden fazla, bundan gurur duyuyoruz. Öğretim üyesi bakımından da durum farklı değil. Üniversiteleri bayanlar teslim almış, hayırlı uğurlu olsun. Kızlarımızın, hanımların eli değdiği yer çok daha güzel olur.

Öğretmen sayımız, asker sayımızın neredeyse 1,5 katına çıktı. Derslikler açtık, kapasiteyi artırdık ve öğrenci başına düşen öğretmen sayısını 36’dan 24’e düşürmeyi başardık.

“Yunanistan rahat durdukça bir şey demeyiz”

2002’de 76 olan üniversite sayısı bugün 186’ya ulaştı. Yakında 10 üniversite daha geliyor eli kulağında. Üniversite sayısı artınca rahatsız olanlar var bunlar memleketin gençlerinin üniversitede okumasının önüne geçmek istiyor.

Türkiye üniversiteye erişim sıralamasında Dünya ikincisi. Birinci Yunanistan, ikinci bizi. Yunanistan’ı saymayın. Bir vilayetimiz kadar ülke. Neyse, komşumuz yine de. Rahat durduğu müddetçe bir şey demeyiz.

“Alın terinin yerini akıl teri aldı”

Dünya değişti. Alın terinin yerini ‘akıl teri’ aldı. Milyonlarca araba üretenlerin yerini program üretenlerin aldığı bir döneme geldik. Çok üretim yaparak, çok sayıda üreterek buralara ulaşmadılar. Akıl teri ile ulaştılar. Bilginin en önemli güç olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bize düşen, bilgi çağını yakalarken değerlerine yabancılaşmayan nesiller yetiştirebilmek.

“Ülkemize kimsenin laf söylemesine müsaade etmeyin”

İnancımıza, manevi değerlerimize yönelik saldırılar karşısında her zaman sağlam durun. Orada FETÖ’cülerle, bölücülerle, memleket düşmanı birtakım güruhlarla da karşılaşacaksınız. Sizlere güveniyoruz, onlara hak ettiği cevabı, muameleyi mutlaka yapacaksınız. Şartlarınız ne olursa olsun gençler, ülkemize kimsenin laf söylemesine müsaade etmeyin.