Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başbakan:Tek Çözüm Terör Örgütlerinin Bu Topraklardan Defolup Gitmesidir

Başbakan Yıldırım, “Bazen Çözüm

Başbakan Yıldırım, “Bazen Çözüm Süreci diyorlar, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün bu topraklardan defolup gitmesidir” ifadelerini kullandı.
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Siyaset Akademisi’nde konuştu.

Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nın bölgede güvenliği tesis etmek için yürütüldüğünü belirten Başbakan, “Bazen Çözüm Süreci diyorlar, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün bu topraklardan defolup gitmesidir” şeklinde konuştu.

Yıldırım, “Türkiye, Suriye meselesinde kalıcı bir siyasal çözümü istiyor” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

Dinamik, genç zihinlere ihtiyaç var. İşte bu akademi de bu yüzden var. Önümüzdeki ağutosta AK Parti olarak 17 yılı geride bırakmış olacağız. AK Parti olarak siyasette eğitimin ve donanımın her zaman önemine inandık.

16 yıldır ne bizim millet sevdamız azaldı ne de milletimizin bize desteği azaldı. Bu hareketin lideri, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

Siyasetimizle, yönetim anlayışımızla ve tabii ki milletimizin desteğiyle Türkiye’yi krizden çıkardık. AK Parti hükümetleri 16 yılda her alanda değişimi dönüşümü başarıyla gerçekleştirdi.

Çetelerin, darbecilerin, terör sevicilerinin değil, milletin sözünün geçtiği bir Türkiye var. Bugün dünyanın en yaygın uçuş ağına sahip, dünya yüzünde Türk bayrağının dalgalanmadığı bir yer bulmak zordur.

Suriye’de attığımız adımlar bölgemizdeki huzurun tesisi için, bölge halkının geleceğini güvence altına almak için atılan adımlardır. Mücadelemiz terör tamamen bu topraklardan yok olana kadar durmayacak.

Bazen Çözüm Süreci diyorlar, çözüm mözüm yok. Çözüm terör örgütünün bu topraklardan defolup gitmesidir. Şartlar ne olursa olsun, Türkiye olarak PKK ve uzantılarıyla mücadele edeceğiz. Türkiye Suriye meselesinde kalıcı bir siyasal çözümü istiyor.

CUMHUR İTTİFAKI

Cumhur ittifakı, 15 Temmuz’da tankların karşısına dikilen demokrasi gönüllülerinin hissiyatını temsil ediyor. Cumhur ittifakıyla inşallah Türkiye’nin önüne çıkarılan engelleri de teker teker aşacağız. Cumhur ittifakı sadece iki partinin (AK Parti-MHP) ittifakı değildir. Bu milletin birliğinin teminatıdır.