Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Berkin Elvan Güzelbahçe’de anıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz kapsülü yüzünden uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden …

Gezi Parkı eylemleri sırasında

Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken başına isabet eden gaz kapsülü yüzünden uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde Güzelbahçe’deki Berkin Elvan Parkı’nda heykeli önünde anıldı.

İZMİR (İGFA)- Güzelbahçe Yaka Mahallesi’ndeki Berkin Elvan Parkın da düzenlenen anmaya, Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri, CHP ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Gerici düşüncelerle mücadelenin önemine değinen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ‘‘8 yıl geçmesine rağmen Berkin’in acısı hala çok taze. Halkımızın Gezi Parkı’nda birleşip ses yükseltmesi özgürlük ve demokrasi yolunda ne kadar haklı olduğu gerçeğini bugün bizlere daha iyi gösteriyor. Çünkü ülkemiz özgürlük ve demokrasi yolunda her geçen gün daha kötüye gidiyor. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde Berkin gibi çocuk ve gençlerimizi kaybettik. Bu zihniyetle olan mücadelemiz, bu anlayışın tamamen yok olmasına kadar sürecek. Doğruları anlatmaya, savunmaya sonuna kadar devam edeceğiz. İnanışımızı ve birliğimizi bozmadığımız sürece bu uğurda Berkin gibi kaybettiğimiz birçok canımızın da çabası boşa çıkmayacak. Berkin’i bu duygu düşünceler içinde saygıyla anıyorum. Anne ve babasının acıları paylaşıyorum. İlçemizde kurduğumuz demokrasi ve özgürlük anlayışının ülkemize hakim olmasını diliyorum’’ dedi.

Nazım Hikmet’in Hürriyet Kavgası şiiriyle söze başlayan CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ‘‘Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük ve Mehmet Ayvalıtaş gibi nice gençlerimiz hayatlarının daha baharında toprak oldu. Tek istedikleri bu ülkenin daha yaşanılabilir, daha özgür ve bağımsız olmasıydı. Bu amaçlar için mücadele ettiler.2023’te ülkemize bahar gelecek gençlerimiz güzel günler görecek. Berkin Elvan ve bu uğurda yitirdiğimiz tüm canların önünde saygıyla eğiliyorum’’ dedi. Konuşmaların ardından anmaya katılanlar Berkin Elvan heykeline karanfil bıraktılar.