Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gaziantep’te Fabrika Yangını

Gaziantep’te TMSF’ye devredilen plastik

Gaziantep’te TMSF’ye devredilen plastik fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından 1.5 saatte söndürülebildi.

FETÖ Sebebiyle Devredilmişti

Naksan Holding bünyesinde faaliyet gösteren bu fabrika 2 eylül 2016 tarihinde FETÖ gerekçesiyle TMSF’ye devredilmişti. Bu tarihten beridir TMSF denetiminde faaliyet gösteren fabrikada bilinmeyen sebeple yangın çıktı. Fabrikanın plastik fabrikası olması da yangının çok kısa süre içerisinde büyüyerek diğer yerlere dağılmasına neden oldu.

1.Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan bu fabrikaya itfaiye ekipleri tarafından kısa süre içerisinde müdahale gerçekleştirildi. Yangının hızlı bir şekilde yayılması kontrol altına alınmasını engellese de 1.5 saat içerisinde yangın kontrol altına alındı.

Yangının neden çıktığı ise henüz belirlenemedi. Ancak polis tarafından yürütülecek soruşturmanın ardından yangının nedeni de ortaya çıkacaktır. Olayda herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmaması da en önemli tesellilerden birisi oldu. Zararın boyutları ise yapılacak olan incelemelerin ardından ortaya çıkacak. Fabrikanın faaliyetlerine devam edip etmeyeceği konusu da TMSF tarafından yapılacak duyurular ile birlikte netlik kazanacaktır.