Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hekimler yine iş bırakıyor!

Türk Tabipleri Birliği’nin 11 Ekim 2021 tarihinde ‘Emek Bizim, Söz Bizim’ sloganıyla başlattığı eylemler 14-15 Mart tarihlerindeki G(ö)REV ile …

Türk Tabipleri Birliği'nin 11

Türk Tabipleri Birliği’nin 11 Ekim 2021 tarihinde ‘Emek Bizim, Söz Bizim’ sloganıyla başlattığı eylemler 14-15 Mart tarihlerindeki G(ö)REV ile devam ediyor.

BURSA (İGFA) – 14-15 Mart Pazartesi ve Salı günleri bütün hekimler Türkiye genelinde tüm sağlık kurumlarında “Büyük G(ö)REV”de olacak.

8 Şubat 2022’de iş bırakarak eylemlerini sürdüren hekimler, taleplerinin halen yerine getirilmediğini, sağlıkta şiddetin devam ettiğini, özlük haklarının iyileştirilmediğini gören Türk Tabipleri Birliği ve Odalar 14-15 Mart’ta bir kez daha iş bırakma eylemi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Aynı zamanda Tıp Bayramı olan 14 Mart’ta iş bırakacak olan hekimlerin Bursa programı ise şöyle:

14 Mart’ta saat 9’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanacak olan hekimler saat 12.30’da Setbaşı’nda bir araya gelere burada yapacaları basın açıklaması sonrasında Heykel’de Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılıklarını gösterecek.

Saat 14’te ise Bursa Tabip Odası’nın organize ettiği kutlama toplantısı Bursa Akademik Odalar Birliği’nde yer alan Oditoryum’da gerçekleştirilecek.

Öykü ve Tavla yarışmalarının ödülleriyle beraber, meslekte 30, 40, 50, 60 ve 70’inci yılını dolduran hekimlere plaket takdimi yapılacak.