Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KASKİ’den 376 milyonluk yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, 2019, 2020 ve …

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, 2019, 2020 ve 2021 yılları içerisinde Kayseri genelinde gerçekleştirdikleri altyapı yatırımları için toplam 376 milyon harcama yapıldığını söyledi.

Nitelikli kadrosu, son teknoloji cihaz ve araçları ile Kayseri’de içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma faaliyetlerini gerçekleştiren KASKİ, kentte içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin kesintiye uğramadan sürmesi için faaliyetlerini aralıksız şekilde sürdürüyor.

KASKİ, YATIRIM HARCAMALARINI ARTTIRDI

Kayseri’deki içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma hizmetlerini gerçekleştiren KASKİ, altyapı yatırım harcamalarını sürekli arttırarak hizmet kalitesini ve kapsamını genişletti.

Bu kapsamda KASKİ, 2019 yılında 103 milyon TL’lik 490 kilometre, 2020 yılında 106 milyon TL’lik 610 kilometre, 2021’de ise 167 milyon TL’lik 745 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştirdi.

ALTYAPIYA İLİŞKİN TÜM ÇALIŞMALAR YAPILDI

Son üç yıl içerisinde KASKİ, ‘depo yapımı ve depo tamir tadilatı, kuyu binaları yapımı, içme suyu sondaj kuyuları açılması, içme suyu şebeke hattı yapımı’ konularını içeren her türlü altyapı çalışmasını etkin bir şekilde gerçekleştirerek içme suyu, kanalizasyon ve Atıksu Arıtma hizmetini aksatmadan sürdürdü.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 2019 – 2020 – 2021 yıllarında 17 adet Su Deposu, 40 adet Kuyu Binası, 7 adet Maslak ve 69 adet İçme suyu Sondaj Kuyusu yatırımları yaparken, 68 adet su deposu tamir tadilatı ve kuyu binası tamir tadilatı yaptı. Bu hizmetlere toplam 17 milyon 562 bin TL harcama yapıldı.