Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayseri Büyükşehir’den istihdam açılımı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kayseri’de altyapı ve imar çalışmalarının yanı sıra insana dokunan, sosyal ve gönül belediyeciliğine yönelik …

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de altyapı ve imar çalışmalarının yanı sıra insana dokunan, sosyal ve gönül belediyeciliğine yönelik hizmetleri de özveriyle yürüten Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç önderliğinde istihdama katkı sunan kuruluşu Kayseri Kariyer Merkezi, büyük ilgi görüyor.

BÜYÜKŞEHİR’İN İSTİHDAMA YÖNELİK ÖNEMLİ KURUMU ‘KAYSERİ KARİYER MERKEZİ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, iş arayan vatandaşlar ile eleman arayan işletmecilerin ihtiyaçlarına cevap veren Kayseri Kariyer Merkezi’nin kentteki paydaş kurum ve kuruluşların destekleri ile ilgi görmeye devam ettiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin, İŞKUR ile imzalanan protokol kapsamında işveren ile iş arayanı buluşturan istihdama yönelik büyük bir paydaş ağına sahip olan önemli kuruluşu olan Kayseri Kariyer Merkezi’nin yaptığı çalışmalarla 84 bin 670 yönlendirme hizmeti gerçekleştirdiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Ayrıca 17 bin 907 başvuru aldı. Bunlardan 2 bin 176 vatandaşı uygun pozisyona yerleştirdi. Öte yandan 8 bin 589 kişiye de danışmanlık hizmeti verdi” dedi.

Büyükkılıç, insana yapılan yatırım en önemli yatırım olduğunu belirterek, “Ecdadımızın, atalarımızın da ifade ettiği gibi ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesi bizim olmazsa olmazımızdır. İnşallah Kayseri Kariyer Merkezimiz bu anlayış içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. İş arayıp bulamayan, nasıl bir iş aradığına karar veremeyen, danıştığı kişilerden yeterli bilgi alamayan vatandaşlarımıza yardımcı oluyor, onları yönlendiriyor ve işine yerleştiriyoruz” diye konuştu.

Kayseri Kariyer Merkezi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Ticaret Borsası, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Kayseri Serbest Bölgesi, Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi, İncesu Organize Sanayi Bölgesi ve KAYMEK A.Ş. gibi önemli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde kentteki istihdama katkı sağlıyor.