Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kemalpaşa’da Zabıta Denetimleri Sıklaştırıldı

Kemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, fiyat artışlarına yönelik ilçe genelinde tüm …

Kemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü

Kemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, fiyat artışlarına yönelik ilçe genelinde tüm marketlerde fiyat ve etiketleri denetlemeye devam ediyor.

Kemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren zincir marketlerde ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçebilmek ve vatandaşların mağdur olmasını önlemek amacıyla fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi. Ayrıca belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki denetimleri sıklaştırarak fırınlarda ve unlu mamül işletmelerinde gramaj, fiyat ve hijyen kontrollerini sağlıyor.

RAFLAR VE DEPOLAR İNCELENDİ

Başta ayçiçek yağı gibi temel gıda ürünlerinin stok durumunu ve fiyatlarını denetleyen ekipler, marketlerin rafları ile depolarında incelemelerde bulunurken ürünlerin kasa ile etiket fiyatlarını karşılaştırdı. Reyonlarda yağ bulunmayan marketlerin depolarını da gezerek inceleyen ekipler market yetkililerine stokçuluk yapılmaması uyarısında bulundu. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Ramazan ayı dolayısıyla artırdığı denetimler kapsamında ilçede bulunan tüm fırın ve işletmelerde pide ve ekmeklerin gramajını kontrol ederken işletmelerin ve üretimhanelerin hijyen kontrollerini gerçekleştirdi.

“FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ”

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde denetimleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, “Ekiplerimiz, ilçemizde ani denetimler yaparak hem fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmeye hem de stokçuluğu engellemeye çalışıyor. İlçemizdeki zincir marketlerde ve depolarında artırdığımız denetimlerle Kemalpaşalı hemşerilerimizin mağdur olmasını engellemeyi amaçlıyoruz. Ülkemizin ekonomik olarak zor zamanlar geçirdiği bugünlerde ve marketlerdeki ürünlerin fiyatlarının artmasıyla birlikte fırsatçılığa ve haksız kazanca geçit vermeyeceğiz. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı sebebiyle ekiplerimiz ayrıca sık sık işletmelerde kontrol ve denetimlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşmaları için denetimlerimiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı