Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mehmet Akif Ersoy Niğde’de anıldı

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde “12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101 Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u …

Niğde İl Kültür ve

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde “12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101 Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı düzenlendi.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)- İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marşımız olarak kabul edilişinin 101. yılı Niğde’de düzenlenen programla kutlandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Programa; Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Nihat Özkök, kurum müdürleri ile öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı.

“12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101 Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı Niğde Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Kültür Merkezinde yapılan gösteri ile yapıldı. Öğrenciler tarafından milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri okundu.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Kadir Çevik günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptı. “12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 101 Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” programı öğrenciler tarafından İstiklal Marşı oratoryosu ve İstiklal Marşı gösterisiyle son buldu.