Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Menderes’te 100. Yıl Zafer Kutlaması

Özdere Sedat Balcı stadında 100. Yıl Zafer coşkusu Menderes Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer bayramının 100. yılına yakışır kutlama ve …

Özdere Sedat Balcı stadında

Özdere Sedat Balcı stadında 100. Yıl Zafer coşkusu

Menderes Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer bayramının 100. yılına yakışır kutlama ve törenler hazırlandı.

Menderes Belediyesi, Özdere Sedat Balcı stadında Türkiye’nin sevilen iki grubunu ağırladı. 100. Yıl Zafer coşkusu Ezginin Günlüğü, Gece Yolcuları konserleri ve Yeni kuşak köy enstitüler derneği kızılçullu şubesi Özdere 14 evler halk oyunları ekibinin Halk dansları gösterisi ile daha da renklendi.

Gecede konuşan Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan; “Bugün, yüce Türk Milletinin büyük fedakârlıklar verdiği istiklal mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı büyük taarruzun 100. yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramını gurur ve coşkuyla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu zafer, sadece vatan topraklarının düşmandan kurtarılmasını sağlamamış, aynı zamanda Anadolu’nun Türk yurdu olduğu tescillenerek, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş süreci temelleri atılmıştır” dedi.

100. Yıl Zafer Meşalesi adeta yeniden ateşlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıl kutlamaları Özdere Sedat Balcı stadında yapıldı. Katılım ve ilginin yoğun olduğu konserde, 7’den 70’e herkes Türk bayraklarıyla şarkılara eşlik ederek Zafer coşkusuna ortak oldular.

Başkan Vekili Özkan; “100. Yıla yakışır bir etkinlik yapmak için çaba sarfettiklerini ve bu akşam ki gördüğüm manzara, çabalarımızın boşa gitmediğini gösterdi, katılım sağlayan bu coşkuyu bizimle yaşayan herkese teşekkür eden, Başkan Vekili Özkan sözlerini Zafer Bayramımız kutlu olsun” diyerek sonlandırdı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı