Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

S-70 Skorsky helikopter ilk defa denetime çıktı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na terör, uyuşturucu ve trafik güvenliğinde kullanılması için verilen S-70 Skorsky helikopter ilk defa denetime çıktı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na terör, uyuşturucu ve trafik güvenliğinde kullanmak üzere S-70 Skorsky helikopter teslim edildi. Mavi, beyaz ve kırmızı yeni renkleriyle İstanbul semalarında ilk uçuşunu gerçekleştiren helikopter Eyüp, Arnavutköy ve Çatalca bölgesinde belirlenen Jandarma kontrol noktalarında icra edilen Trafik Uygulamasına havadan destek verdi.

Muhabirimiz Talha Menteş Skorsky helikopterin ilk denetimini havadan gözlemledi.

‘DENETLENİYORUM’ ALGISI
Genel maksat S-70 Skorsky helikopter İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Maslak kışlasından kalktı. Jandarma S-70 ile 2 bin 832 kilometrelik sorumluluk alanında Jandarma Trafik Timi ile birlikte denetim sağlayarak sürücülere ‘denetleniyorum’ algısını oluşturmayı hedefliyor.

KAZALARI AZALTIYOR
Jandarma trafik timinin 2018 yılında yaptığı etkin denetlemeler sayesinde bir önceki yıla göre ölğm olaylarında yüzde 50 azalma sağlandı. 2019’un ilk iki ayında ise denetimler sonucunda bir önceki yıla kıyasla meydana gelen kaza sayısında yüzde 10 azalma sağlandı.