Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sırbistan Meclisi’ne Daha Çok Boşnak Milletvekili İçin Son Çağrı

İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül 3 Nisan 2022’de Sırbistan’da gerçekleşecek olan seçimlerde oy kullanmaları için Türkiye’de …

İzmir Bosna Sancak Derneği

İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül 3 Nisan 2022’de Sırbistan’da gerçekleşecek olan seçimlerde oy kullanmaları için Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlık hakkı bulunanlara çağrı yaptı.

Başkan Gül, “Sırbistan vatandaşlıkları bulunan çifte vatandaşlara son kez uyarıda bulunmak istiyorum” dedi. Gül, çifte vatandaşların seçimlerde oy kullanmaları için nasıl bir yol izleyecekleri konusunda şu bilgilendirmeyi yaptı:

“3 Nisan’da gerçekleşecek olan seçimlerde Türkiye’de yaşayan ve Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşlığı da bulunan çifte vatandaşlarımızın oy kullanmaları gerekmektedir. Sırbistan Cumhuriyeti’nde Boşnak Milletvekili sayısı fazla olsun. Boşnakların yaşadıkları bazı sorunları aşabilmenin imkanları milletvekili sayısının artmasından geçtiği unutulmamalı. Son başvuru 12 Mart 2022 gece yarısına kadardır. Konu ile ilgili derneğimizden yardım ve bilgilendirme alabilirsiniz.”

Nasıl bir yol izlenecek:

3 Nisan 2022’de Sırbistan’da yapılacak genel seçimler için Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşlığı olan ve yurtdışında yaşayan vatandaşların oyunu kullanabilmesi için:

1)Aşağıda yer alan her iki formun yazıcıdan çıkartılarak doldurulması ve imzalanması

2)Doldurulan ve imzalanan bu iki formun PDF veya JPG olarak [email protected] adlı mail adresine gönderilmesi gereklidir.

https://www.mfa.gov.rs/sites/default/files/inline-files/Zahtev-za-upis-u-JBS1.doc

https://www.mfa.gov.rs/sites/default/files/inline-files/Zahtev-za-glasanje-u-inostranstvu.doc

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı