Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TBMM yeni yargı paketini görüşecek

Yeni önlemler getiren yargı paketinin, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Meclis’e sunulması bekleniyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bu hafta yoğun bir …

Yeni önlemler getiren yargı

Yeni önlemler getiren yargı paketinin, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Meclis’e sunulması bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bu hafta yoğun bir mesai bekliyor.

Kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle mücadele için önemli bir adım atılacağı yargı paketinin 14 Mart Tıp Bayramı’nda Meclis’e sunulması bekleniyor.

TRT Haber’i aktardığına göre, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların tutuklu yargılanmaları kolaylaştırılacak. Kusurda kastı bulunmayan hekimler tıpkı hakimler gibi tazminat ödemeyecek.

Kadınlara yönelik şiddet cezaları da artırılacak. İyi hal indirimine giren cezaların kapsamı daraltılacak.

Meclis Genel Kurulu’nda ayrıca Diyanet teklifinin görüşmelerine devam edilecek. Kanun teklifine göre, Diyanet Akademisi’nde vaiz, Kur’an kursu öğreticisi, imam ve müezzinlik görevinde bulunacaklar, mesleğe başlamadan önce hizmet içi eğitime tabi tutulacak.

Ayrıca TBMM’de tüketici haklarına ilişkin kanun teklifi de Sanayi ve Ticaret Komisyonu’nda kabul edildi. Teklif, genel kurul gündemine alınacak. Düzenlemeye göre ön ödemeli devre mülk ve devre tatil satışı yapılamayacak. Telefon, bilgisayar gibi ürünlerin ikinci elleri yenilenerek en az 1 yıllık garantiyle tekrar satışa sunulabilecek.