Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’ye örnek bir modeli birlikte kurabiliriz

Başkan Soyer muhtar dernekleriyle bir araya geldi: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentteki muhtar derneklerinin yöneticileriyle …

Başkan Soyer muhtar dernekleriyle

Başkan Soyer muhtar dernekleriyle bir araya geldi:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentteki muhtar derneklerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki toplantıda konuşan Başkan Soyer, Türkiye’ye örnek bir modeli birlikte kurabileceklerini söyleyerek, “24 muhtar derneğini bir araya getirelim. Düzenli olarak da bir araya gelelim. Bu şekilde talepleri daha hızlı alabilir ve sorunları çözüme kavuşturabiliriz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmir’deki muhtar derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ali Kılıç, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve muhtarlar katıldı. Toplantıda muhtarların özlük haklarının iyileştirilmesi, toplumsal demokrasi ve katılımcılık unsurlarının geliştirilmesi, merkezi-yerel idare ile vatandaş arasındaki iletişimin güçlendirilmesi için muhtar derneklerinin bir federasyon çatısı altında birleşmesi konuşuldu.

“Her bir muhtarımız kıymetli”
Başkan Tunç Soyer, “Her bir derneğimiz, her bir muhtarımız bizler için çok kıymetli. İzmir gibi geniş bir coğrafi alanda bir araya gelmek, bir konuyu konuşmak kolay olmuyor. Mesafe ve zaman nedeniyle derneklerin her biri çok önemli bir görev üstleniyor. Toplantı amacımız dernek çatısı altında örgütlenmiş muhtarların yola çıkış amacını anlamak. Destek ve katkılarımızı bu amaç doğrultusunda ortaya koymak” dedi.

“Bir çatı yapıya ihtiyaç var”
Muhtarların demokrasideki yerine değinen Başkan Soyer “Muhtarlar görevini yaparken siyasi görüşlerini bir tarafa bırakır. Türkiye bu kadar kutuplaşmış bir haldeyken bunu yapabilmek gerçekten büyük bir erdem. Bu nedenle muhtar derneklerini işbirliği zeminine taşımak zorundayız. Ben İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 24 muhtar derneğini bir araya getirelim diyorum. Düzenli olarak da bir araya gelelim. Bu şekilde talepleri daha hızlı alabilir ve sorunları çözüme kavuşturabiliriz. Bir çatı yapıya ve çatı örgütünün temsilcisi bir arkadaşa ihtiyacımız var. Tüm Türkiye’ye demek istiyorum ki, bin 293 muhtarı temsil eden biri var. Türkiye buradan ilham alacak” dedi.


“Umudum büyük”
Muhtarların derdinin kendi derdi olduğunu belirten Başkan Soyer, “Biz İzmirli muhtarların özlük haklarıyla ilgili taleplerin takipçisi olmalıyız. Seçeceğimiz temsilci arkadaşımızla Türkiye’de çalmayacağımız kapı kalmayacak. Türkiye’nin görmediği bir modeli birlikte kurabiliriz. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Demokrasi uygulamalarına ihtiyacı var. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle çalışıyoruz. Hedeflerimize birlikte ulaşacağız. Ben size çok inandım. Umudum çok büyük” ifadelerini kullandı.

“Değeri Tunç Başkan döneminde gördük”
Buca Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı ve Buca Atatürk Mahallesi Muhtarı Sedat Erşahin, “İki dönemdir muhtarlık yapıyorum ama biz değeri Tunç Başkan döneminde gördük. Tunç Başkanımızın her zaman yanındayız. Muhtar dernekleri bir çatı altında birleşirse Ege’ye ve İzmir’e yakışacak bir birliktelik ortaya çıkar. Sesimize ses olacak büyük bir çatı altında olursak daha iyi iletişim kurarız. Bu amaç doğrultusunda Tunç Başkan bize yol gösterirse bu görevin de altından kalkarız” şeklinde konuştu.

“Başarılamayanı bu dönem başaracağız”
Konak Muhtarlar Derneği Başkanı Zafer Çam da bir federasyon çatısı altında olmanın önemine değinerek “Yeni kurulan bir derneğiz. Şu an 49 üyemiz var. Formül sizde çözüm sizde. Başarılamayanı bu dönem başaracağız. Birlikte güçlü bir şekilde kente hizmet vereceğiz” diye konuştu.

“Büyüdükçe yaptırım gücümüz artar”
Ege Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı ve Sümer Mahallesi Muhtarı Ayşe Taylan ise muhtarın toplumun olmazsa olmazı olduğunu belirterek “Amacımız muhtarları tek çatı altında toplamak. Gelin hep beraber olalım. Başaralım. Büyüdükçe yaptırım gücümüz artar. Geleceğimiz için birlikte yol almamız gerek. Bu toplantıyı yaptığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı