Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağışıklık Sisteminizi Balla Güçlendirin!

Yüzyıllardır en tüketilen en

Yüzyıllardır en tüketilen en kıymetli gıdalardan biri olan balın her geçen gün yeni faydaları ortaya çıkıyor. Yapılan araştırmalar bal tüketenlerin, tüketmeyenlere nazaran bağışıklık sistemlerinin çok daha güçlü olduğunu ortaya koydu. Bu önemli gıda cilt üzerinde de büyük faydalar sağlıyor. Yaraların iyileşmesini sağlarken dokulardaki tahribatı da onarabiliyor. Zaten kozmetik sektöründe bu denli yoğun kullanılması da işte bu faydalarından ileri geliyor.

Demir, kalsiyum, fosfat, glikoz, früktoz, sodyum, potasyım, klorür ve magnezyum gibi sağlık için çok önemli olan mineralleri içeren bal vitamin yönünden de oldukça güçlü! Bu şifa deposu gıda içerisinde B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminleri yer alıyor. İçerdiği bu vitamin ve mineraller ile bal ağız ve diş sağlığından cilt sağlığına kadar pek çok açıdan vücudu hastalıklara karşı koruyor.

Sahte Bala Dikkat!

Elbette herkesin sofrasında mutlaka bulunması gereken bu değerli gıdanın sağlığa olan faydalarından istifade edebilmek için balın doğal olması gerektiğini de belirtmeliyiz. Piyasada çok sayıda sahte ürün bulunduğundan hangi adreslerden alışveriş yapacağınızı titizlikle belirlemeniz gerekir. Uzmanlar tüketicilerin kesinlikle sertifikası olan organik bal tüketmeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Organik sertifikası biz dizi araştırmanın neticesinde verildiği için tüketilen organik bal hiç bir katkı maddesi içermiyor. Elbette ürün seçimi yaparken ambalaj üzerinde yazan “organik” ifadesine de aldanmamak gerekiyor. Ürünün gerçekten sertifikasının olup olmadığını sorgulamanız gerekir. Günümüzde pek çok markanın ürün ambalajında “doğal” ya da “organik” şeklinde ifadeler kullanılabiliyor. Fakat tamamının bu sertifikaya sahip olduğundan da söz edilemez.

Organik Bal Nereden Temin Edilir?

Üretiminde hiçbir katkı maddesi ya da kimyasal madde kullanılmadan hazırlanan, gerçek organik bal aslında internetten kolaylıkla temin edilebiliyor.  Organik sertifikasına sahip olan bu ürünleri www.egricayir.com adresinden de temin edebilirsiniz. Bu firma uzun yıllardır bal üretimi yapıyor ve tüm ürün çeşitleri organik sertifikasına sahip. Bu nedenle yetişkinler kadar çocuklara da güvenle tüketim için verilebilecek gıdaları online olarak bu adresten de temin edebilirsiniz. Bu arada firmanın organik ürünler için gayet makul fiyatlar sunduğunu da belirtebiliriz.