Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Bir çok kişinin korkulu

Bir çok kişinin korkulu rüyası olan fazla kilolar ve bölgesel kilolardan kurtulmak mümkün.Yapacağınız bir çok yağ eritme hareketleri ile bölgesel kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Karın Eritme Hareketleri

İlk hareket için; sırt üstü uzanın, kollarınızı vücudunuza paralel getirin ve ayaklarınızı kendinize doğru çekin ve sırtınızı ve kollarınızı hafifçe yerden kaldırın. Ardından ellerinizi sırayla ayaklarınıza doğru götürün bunu bu şekilde tekrar edin. Bu hareket ile daha ince bir bel ve düz bir karına sahip olacaksınız.

İkinci karın eritme hareketi için; yine sırt üstü uzanın, ayaklarınızı kendinize doğru çekin ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Sağ bacağınızı karnınıza doğru çekerken sol dirseğinizle dizinizi birleştirmeye çalışın daha sonra aynı işlemi sol bacak, sağ dirsek olarak tekrarlayın.

Üst Bacak Eritme Hareketleri

Sağ tarafınıza uzanın ve kollarınızla yerden destek alın. Bacaklarınız birbirine paralel olacak şekilde sol bacağınızı yukarı ve aşağıya hareket ettirin. Nefes kontrolü sağlayın, aynı şekilde sol tarafınıza uzanıp sağ bacağınızı da yukarı ve aşağıya hareket ettirin. Bu şekilde dış bacak kaslarınız çalışacak ve üst bacağınızda gözle görülür zayıflama olacaktır.

Sırt üstü uzanın, bacaklarınızı kendinize doğru çekin. Bir bacağınızı dik şekilde yukarı kaldırın ve ardından kalçanızı yukarı kaldırın. Daha sonra sabit kalan bacak ile aynı işlemi uygulayın. Bu egzersiz sayesinde arka bacak ve kalça kaslarınız çalışacak.

Kol Eritme (Sıkılaştırma) Hareketleri

Kollarınızı hafifçe yukarı kaldırın ellerinize yarım kilo ağırlık/dambıl veya su şişesi alın. Kollarınızı hızlıca omuz hizasına çıkarın ve yine başlangıç noktanıza dönün. Bu egzersizi başlangıçta her gün 30 saniye tekrarlayın daha sonra ki günler süreyi arttırarak devam edin.

İkinci hareket için kollarınızı omuz hizanızda yukarı kaldırın ve dambıllarınızı/su şişenizi alarak minik daireler çizin bu egzersize de 30 saniye ile başlayın ve arttırarak devam edin. Verimli sonuçlar almak için düzenli olarak egzersiz yapın ve sağlıklı beslenmeye özen gösterin.