Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivilce İzlerini Geçirmenin Yolları

Sivilce İzleri Sizi Üzmesin

Sivilce İzleri Sizi Üzmesin

Sivilcelerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Genellikle sivilce sıkılarak yok edilmeye çalışılır, ancak bu cilt dokusuna ve deri tabakalarına zarar verebilir ve yüzünüzde sivilce yarası oluşur. Bu yara izleri yüzünüzde çok rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Bu durumda endişelenmenize gerek yok çünkü doğal ve ucuz yöntemlerle sivilce izleri giderilebilir. Bu yöntemler yakınlardaki birçok pazarda veya süpermarkette bulunan bu doğal maddeleri, kullanarak sivilce izlerini çıkarabilirsiniz. Sivilce izlerini doğal olarak kaldırmak için yapılabilecek pek çok yol vardır. Doğal olarak sivilcelerden kurtulmak için pratik yapmadan önce bir uzmana danışırsanız iyi olur çünkü cildiniz yeni bir şeye çok duyarlı olabilir veya uygulanacak yöntemler cildinizde alerji yapabilir.

Doğal Malzemelerle Akne İzlerinden Kurtulma

1.Bal ve Yumurta Maskesi: Bal ve yumurta maskesi sivilce izlerini çıkarmak için kullanılır. İki malzemeyi birlikte kullanarak en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Yüzünüzdeki inatçı sivilce izlerini gidermek için yumurta ve balla, doğal bir yüz maskesi oluşturabilirsiniz. 1 yumurta akını, 1 çay kaşığı bal ile karıştırıp sivilce izlerinin üstüne iyice sürün, 15 dakika sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. En iyi sonucu almak için 1 ay boyunca haftada bir devamlı kullanılması lazım.

2.Limon Suyu: Birçok yöntem için kullanılan limon suyu, İnatçı sivilce izlerini gidermek içinde kullanılabilir. Sivilce izlerini limon suyu kullanarak çıkarmak oldukça kolaydır, yüzünde sivilce izi bulunan bölgeye limon suyunu eşit bir şekilde ovarak iyice sürün. Daha sonra yaklaşık 15 ile 18 dakika bekleyin, sonra ılık suyla bolca durulayın.

3.Domates Maskesi: Domates, oldukça güçlü ve sivilce izlerini gideren besinlerden biridir. C vitamini açısından zengin olan domatesler, sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olur. Domatesin maske olarak kullanılması çok kolay olup uzun süre gerektirmez. Gelelim nasıl hazırlayacağımıza, Çok olgun olmayan bir veya iki domates ezilir ve püre haline gelene kadar su eklemeden karıştırılır. Püre kıvamına gelen maske kullanıma hazırdır. Yüzünüze püre haline getirilmiş domatesleri sürün. Sonra kuruması için yaklaşık 10 dakika bekletin, sonra soğuk su ile yüzünü yıkayın. Bu işlemi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.