Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yiyerek Zayıflamanın Yolları

Yiyerek Zayıflamak Nasıl Olur?

Yiyerek Zayıflamak Nasıl Olur?

Kilo Vermek

Günlük hayatta hazır ve fastfood yiyecekler insanların sağlıksız bir şekilde kilo almasına sebebiyet vermektedir. İş, sosyal ve aile hayatı koşuşturmacasında, oturduk yerden hareketsiz bir şekilde teknolojik aygıtların kullanılmasıyla. Toplumdaki insanlar farkında olmadan kilo almaktadır. Kilo aldığını hisseden kişi acelece eline geçen bir diyet kürüyle zayıflama hırsına kapılabilir. Böyle bir durum daha olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Uzman Desteği

Kişi kilo vermeye niyetli olsa da korktuğu temel konuların başında aç kalacak olmasını düşünmesi olmaktadır. Hâlbuki kilo verecek kişi aç kalmak yerine daha sık öğün yiyerek kilo vereceğini bilmelidir. İlk başta uzman bir diyetisyen doktora görünüp gerekli tahliller uygulandıktan sonra kişiye özel bir liste oluşturulmalıdır. Bu listeler genellikle üç ara ve üç ana öğünden oluşmaktadır. Kişinin yapısına bağlı olarak günde sekiz öğün bile uygulanabilmektedir.

Bu listelerin en belirgin farkı günlük hayatta bilinçli yâda bilinçsizce yenilen fastfood, şekerli ve asitli yiyecek ve içeceklerin listede bulunmaması, alkol ve sigaradan mümkün mertebe uzak durularak diyet listesine sadık kalındığı sürece kilo vermek sanılan durumun aksine çok kolaydır. Çok sık ama az yiyerek sağlıklı besinlerle beslenerek vücudun metabolizmasının hızlanması sağlanmaktadır. Kilo vermedeki en önemli etken metabolizmanın çalışmasının sağlanmasıdır. Bol su içmekte metabolizmayı hızlandıran unsurlardan birisidir. Düzenli spor yapmakta kilo vermede kilo vermenin süresini hızlandıran bir faktördür.

Bilinenin aksine kilo verebilmek için yemek yemek şarttır. Eğer besin vücuda girmezse metabolizma çalışmaz ve kilo verme süreci durur. O yüzden hekim ve uzmanların en genel ve yaygın söylemi diyet yapmanın aç kalmak anlamına gelmediğidir. Sağlıklı düzenli beslenerek ve spor yapılarak bir ömür boyunca fazla kilo almanın önüne geçilebilmektedir. Bu hayatı benimsemek kişilere sağlık ve özgüven kazandırmaktadır.