Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Darüşşafaka Cemiyeti ilk Metaverse Etkinliğini Dünya Kadınlar Günü’nde Gerçekleştirdi

Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında KASİDER’in düzenlediği ve Türkiye’de bir ilke imza atılan ilk Metaverse …

Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart

Darüşşafaka Cemiyeti, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında KASİDER’in düzenlediği ve Türkiye’de bir ilke imza atılan ilk Metaverse etkinliğinde yer aldı.

Sigorta sektörü özelinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarında kadınlara verilen hakları korumak, geliştirmek, kadının iş yaşamında çağdaş ve saygın yerini alabilmesi, cinsiyet ayırımının kaldırılması, eğitim, gelişim, terfi gibi her alanda eşitliğin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan KASİDER Derneği 8 Mart Salı Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türkiye’de bir ilke imzasını atarak Metaverse evreninde kadınlara özel bir etkinlik düzenledi.

Çalışan, emekçi kadınların itibarına katkıda bulunmak ve kadınlara olan saygıya dikkat çekerek, topluma bilinç kazandırmak amacıyla düzenlenen KASİDER’in özel Metaverse etkinliğinde, bugüne kadar binlerce kız öğrenciye tam burslu, yatılı, İngilizce ağırlıklı eğitim olanağı sağlayarak onları geleceğe ve iş hayatına hazırlayan, Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti de yer aldı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı etkinlik sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizler bugünden 15 yıl sonrasının, 50 yıl sonrasının dünyasını hayal ederek ve çocuklarımız için neler olabileceğini planlamalar yaparak çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bugüne bakıldığında Darüşşafaka; 3D laboratuvarları, yapay zeka sınıfları, genetik laboratuvarları ve bilişim laboratuvarlarıyla öğrencilerini geleceğin dünyasına hazırlamaya devam ediyor. Müfredat çalışmalarımızı yaparken dijital dünyayı düşünerek ve 2015 yılında başladığımız tabletli eğitimi de dikkate alarak çalışmalarımıza yön veriyoruz. Türkiye’nin robotik takımını ilk kuran Darüşşafaka, Türkiye’nin yapay zeka sınıfını ilk açan yine Darüşşafaka…Ve ilkleri yapmaya devam edeceğiz. Bu projeleri hayata geçirirken biz Darüşşafaka’nın kadın yöneticileri ve kız öğrencileri olarak çalışmaların içerisinde bire bir yer almaktan da çok mutluyuz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü böylesine farklılaşan bir etkinlikle kutlamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Etkinlikte; Darüşşafaka Eğitim Kurumları 12. sınıf öğrencisi Güller Yazgı Akata ve 11. sınıf öğrencisi Nazlı Eren video içerikleriyle Metaverse evreninde sunumlarını gerçekleştirdi.

Çok sayıda katılımcının avatarlarını oluşturarak dahil olduğu bu deneyim aynı zamanda sosyal medyadan hesaplarından da canlı olarak yayınlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı