Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ege Üniversitesi TEKNOFEST 2022’ de

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve teknoloji geliştiren Türkiye hedefiyle düzenlenen ve bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun …

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve teknoloji geliştiren Türkiye hedefiyle düzenlenen ve bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Ege Üniversitesi paydaş kuruluş olarak yer alıyor.

TEKNOFEST’in gençler için büyük bir motivasyon kaynağı oluşturduğunu vurgulayan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemiz, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı öncülüğünde Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenlenen dünyanın en kapsamlı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin paydaşları arasında yer alıyor. Ülkemizin, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonunun toplumun bütün katmanlarında yerleşmesini hedefleyen TEKNOFEST’in paydaşı olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Geleceğimiz olan gençler için büyük bir motivasyon kaynağı olan festivalde, Ege Üniversitesi ailesi olarak öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte hazırladığımız projelerle yerimizi aldık. Ülkemizin yerli ve milli üretimini artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’te nitelikli çalışmaları ile yarışacak olan Üniversitemiz takımları başta olmak üzere tüm ekiplere başarılar diliyorum” dedi.

TEKNOFEST 2022, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde önemli rol oynayan kurum ve kuruluşların katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Ege Üniversitesi, festival kapsamında düzenlenen yarışmalara katılan ekiplerin yanı sıra stant etkinlikleri kapsamında da paydaş olarak yer alıyor. Ege Üniversitesi standında; Oğuz İnsansız Kara Aracı (2019 Ege İKA Takımı), Umay Yüksek İrtifa Roketi (2019 Ege Roket Takımı), İleri Kategori Sualtı Sistemleri Karaburun (2021 Ege Rov Takımı), İnsansız Deniz Aracı – MV Savarona 2 (2022 Ege İDA Takımı), İnsansız Hava Aracı – Gökyaran (2022 Ege İHA Takımı) ve Biomanus – Üst Ekstremite Ampute Bireyler için Gelişmiş Kol Protezi ve SAVTEK Ege Savunma Teknolojileri Topluluğu yer alıyor.

Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren EÜ Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezi (AROM) çalışmaları kapsamında öğrencilerin proje geliştirme süreçlerinde kullandıkları VR Gözlük de Ege Üniversitesi standında ziyaretçilerin ilgisi ve deneyimine sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı