Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Sertleşme sorunu ya da

Sertleşme sorunu ya da diğer bir değişle ereksiyon hali, erkeklerde yaşanan cinsel işlev bozukluğu arasında yer alır. Bir erkekte tekrarlayan şekilde sertleşme olmazsa bu üzerinde durulmasını gerektirir. Erkek cinsel organının yeterli sertlik derecesine ulaşması gerekir. Eğer erkek bu sertliğe ulaşamaz ya da ulaşıp sürdüremezse bu durumda hayatı bir tehlike olmasa da partnerin yaşam kalitesini etkileyeceğinden dolayı sorun olarak karşımıza çıkar. Sertleşme sorunu toplumda çok sık görülen bir durum olsa da erkekler bu durumu doktora belirtmekte zorlandığı için rakamlar net olarak bilinmemektedir.

Yaş artmaya başladıkça görülme ihtimalinin daha yüksek olması ise durum hakkında az çok bilgi edinmemizi sağlamıştır. Erkekte penisin gerekli sertlik derecesine ulaşabilmesi için hormonsal, damarsal ve sinirsel sistemin hatasız bir şekilde çalışıyor olması gerekir. Dr. Ömer Bircan sertleşme sorunu yaşayan erkeklere tedavi noktasında yardımcı olacaktır.

Sertleşme (Ereksiyon) Olayı Nasıl Olur?

Erkekte sertleşmenin meydana gelebilmesi için görsel bir takım uyarıların olması gerekir. Dokunmalara bağlı uyarılar, cinsel fanteziler gibi durumlar erkeğin uyarılmasını sağlarken bazı erkeklerde bu durum istenilen seviyeye gelmeyebilir. Penis damarlarındaki kasların gevşemesine bağlı olarak penis uzayacak ve kalınlaşmaya başlayacaktır. Uyarılmanın güçlenmesine bağlı olarak kaslar iyice gevşeyerek kan akımı daha hızlı olur ve bu da sertleşmenin gerçekleşmesine imkan sağlar. Bu sistemin her erkek için mutlaka düzgün çalışması gerekir.