Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Seferhisar’da “Akarca” Krizi

Seferihisar’da, Akarca bölgesinin mahalle olması konusunun, söz verilmesine rağmen Belediye Meclisinde görüşülmesi konusunda gündeme alınmamasına …

Seferihisar'da, Akarca bölgesinin mahalle

Seferihisar’da, Akarca bölgesinin mahalle olması konusunun, söz verilmesine rağmen Belediye Meclisinde görüşülmesi konusunda gündeme alınmamasına vatandaşlardan tepki geldi. Önerge, CHPli meclis üyelerinin oylarıyla reddedilince, toplantıya katılan Akarca sakinleri sessiz bir şekilde salonu terk ederek, tepkilerini gösterdi. Öte yandan Seferihisar’ın adeta köstebek yuvasına dönen ve yürünmez hale gelen yolları da meclis gündemindeydi.

Akarcalılar meclisi protesto etti

Seferihisar Belediyesi Mart ayı olağan Meclis Toplantısı’nda “Akarca bölgesinin mahalle olma konusunun gündeme alınması” CHP’li meclis üyelerin oylarıyla reddedildi. Süreci takip etmek üzere toplantıya katılan Akarca sakinleri ise ret kararı sonucu salonu terk etti. Akarca bölgesinde yaşayan vatandaşların mahalle olma talebi AK Parti Grubu tarafından bir önceki Belediye Meclis Toplantısının gündemine taşınmıştı. Konunun meclise taşınmasının ardından konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Akarca’da oturan sakinlerimizden mahalle olma yönünde bir talep gelirse biz mecliste gereken her türlü desteği Akarca’da yaşayan vatandaşlarımıza veririz” ifadelerini kullanmıştı.

Meclis toplantısına katılan ve toplantının ardından konuşan Akarca bölgesi sakinlerinden Tuna Özakman, “Sayın Belediye Başkanımızın Akarca’nın mahalle olması konusundaki son derece olumlu tavrı ve ifadeleri, bu konuda bir fikir birliği oluştuğunu göstermiş ve bizleri sevindirmişti. Böylesine fikir birliğinin oluştuğu bir toplantıda, konunun, gündeme alınmayacak kadar değerli bulunmaması bizi üzmüştür” ifadelerini kullandı. Toplantıyı takip eden Akarca Yenisu Site Başkanı Şaban Başağaç, Akarca İztur Site Başkanı Cevdet Savran ve Hakan Tüte de toplumun büyük kesiminin hemfikir olduğu, Belediye Başkanı tarafından da olumlu görüş belirtilen konunun meclis gündemine alınmamasından üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Cingöz: “Seferihisar yolları ağlıyor”

Mart ayı olağan Meclis Toplantısı’nda AK Parti Grubu tarafından gündeme getirilen bir diğer önemli konu ise Seferihisar’ın yol sorunu oldu. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde grubu adına söz alan AK Parti Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz yol sorununu aylar önceki meclis toplantısında da dile getirdiklerini söyleyip, “Seferihisar’daki konu malumunuz. Siz de bu konuda Tedaş, İzsu, İzmirgaz’ın çalışma yapacağını ve bu çalışmalar bitmeden herhangi bir yol çalışması yapmayacağınızı beyan etmiştiniz. Bu konu ile ilgili defalarca para harcamama yaklaşımınızdan dolayı size teşekkür etmiştik. Tabi üzerinden zaman geçti, tüm çalışmaların tamamlandığı sokaklar var. Şimdi artık hızlıca planlayıp çalışma başlatmanın zamanıdır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde altyapı çalışmaları sırasında kazılan bir alanda İztaşıt aracının yaptığı kazayı hatırlatan Cingöz, “Seferihisar yolları ciddi anlamda ağlıyor, kangren olmuş durumda. Gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşme yapıp yollarla ilgili hızlıca bir çalışma yapılarak yaz ayları gelmeden Seferihisar yolların tamamlanması gerekiyor” diye konuştu.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin; “Yol çalışmalarını yaza kadar tamamlamamız mümkün değil”

Sığacık yolu üzerinde geçtiğimiz yıl yapılmasına rağmen çöken bölümler olduğuna vurgu yapan Cingöz, “Bunlarla ilgili birlikte hızlıca bir çalışma yapıp sonuç almamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu iş gerçek anlamda sıkıntı vermeye başladı. Hızlı bir adım atmak lazım, evet tekrar tekrar yapılması noktasındaki yaklaşımınızı yine destekliyorum ama biten yollardan hızlıca başlamanın da zamanı geldi” diyerek yol sonunun ehemmiyetine ve ivediliğine dikkat çekti.

Cingöz’ün konuşmasının ardından açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ise “Bu konuya bir açıklı getirmek istiyorum. İlk başta da konuştuğumuz gibi birçok kurum girdi çıktı, biten yollardan başladık. Ana arterleri ve Seferihisar merkezini toparlamaya çalışacağız ama yol çalışmalarını yaza kadar tamamlamamız mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı