Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’da ‘Millet İttifakı’na açık destek

Başkanlığını Aksaray ve Niğde

Başkanlığını Aksaray ve Niğde eski milletvekili Mahmut Öztürk’ün yaptığı Süleyman Demirel Konfederasyon yöneticileri Hatay’da toplanarak Millet İttifakı’na destek mesajı verdi.

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile bir araya gelen yöneticiler, Hatay’dan Millet İttifakı’na destek mesajı verdi.

Lütfü Savaş, Hatay ve çevre illerde Doğru Yol Partisi’nde görev yapmış, Süleyman Demirel felsefesine yakın eski milletvekilleri, meclis üyeleri, belediye başkanlarını ağırlamaktan memnun olduğunu belirtti.

Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Turgut Özal gibi isimlerin büyük devlet adamı olduğunu söyleyen Savaş, “Bu isimler milletin ihtiyacı olduğu zaman koşarak çalışırlardı. Kibirleri yoktu. Şu anda Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı var. Altılı masada siyasi yelpazenin her tarafından isim var. Hepsinin kendi ideolojisi var. Ancak bu isimler için Türkiye’nin idealleri ağır basmış durumda. Kendi ideolojilerini bırakıp ortak akılla Türkiye’yi yukarı taşımak için çalışıyorlar” dedi.

SAVAŞ: TÜRKİYE’NİN YENİ YELKENLERE UFUK AÇMASI İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Altı liderin dış politika, tarım, sanayi, hukuk, ekonomi, eğitim gibi tüm başlıklarda çalıştığını dile getiren Savaş, “Artık Türkiye’nin ayağa kalkması için, Türkiye’nin ideali için insanların, bulundukları siyasi yelpazeden sıyrılıp kendi partisini unutup devletimiz ve milletimiz adına ortak akılla hareket etmesi lazım. Millet İttifakı birleşmesi çok önemlidir. Cumhurbaşkanı adayı belli olduktan sonra hem aday hem de siyasi partiler Türkiye’nin kurtuluş reçetesini paylaşacağız. Türkiye’nin yeni yelkenlere ufuk açması için hep birlikte çalışacağız. Artık ya yeniden demokrasiye adım atacağız ya da totaliter rejime doğru gidip Türkiye’nin kaybetmesini seyredeceğiz, ama biz inanıyoruz kazanacağız ” ifadelerini kullandı.

Lütfü Savaş’ın ardından konuşan Doğru Parti Adana İl Başkanı ve Konfederasyonun Akdeniz Bölgesi Federasyon başkanı Muhammet Emin Atasever, Demirel misyonundan gelen temsilciler olarak Millet İttifakı’na destek vereceklerini beyan etti.